Neodtékající odpad může mít několik příčin. Na zarostlé stoupačky je třeba zavolat specialistu, vyčištění od zbytků tuku a dalších drobných nečistot zvládne každý sám.
Se špatně odtékajícím odpadem se setkal skoro každý. I v případě, že jsou odpady po konstrukční a mechanické stránce v pořádku, se minimálně cesta od odtoku v umyvadle nebo dřezu do stoupačky zanáší zbytky tuku, vlasů, vousů, na stěnách se dokonce mohou usazovat i nerozpuštěné zbytky pracích prášků.
Podobné drobné problémy je možné řešit svépomocí, teprve v okamžiku, kdy to nepomůže, je třeba zavolat odborníky. Ale zatímco lahev s nejběžnějším čisticím přípravkem na bázi louhu se koupí podle velikosti balení do stokoruny, za výjezd specialistů je potřeba počítat s výdajem minimálně 1 500 korun.
Krtek a spol.
Do sifonu se nasype doporučené množství přípravku. Po odstranění nejhorších nečistot (anebo pokud se zjistí, že sifon je čistý) je vhodné použít některý z chemických prostředků, které dokážou vyčistit nejen zbytky vrstev na stěnách sifonu, ale i odpadového potrubí. Mezi přípravky na bázi louhu, hydroxidu sodného, po dlouhá léta platil za osvědčenou hvězdu přípravek s názvem Krtek, dnes je podobných pomocníků mnoho, například Fredy či Turbočistič. Jejich účinnost se liší jen koncentrací louhu, obvykle se ale blíží 100 %.
V první řadě je dobré si zjistit kde jsou ve sklepě veškeré uzávěry od topení, vody a plynu. Další důležitá věc je, zda jsou uzávěry v místnosti, která je uzamčená, tak kde jsou klíče přístupné! Pro minimalizování možnosti vyplavení bytu vodou se doporučuje v případě opuštění bytu či domu na delší dobu uzavření přívodu vody do objektu či do bytu. Dále nedoporučujeme volné vkládání odpadní hadice od pračky do vany, umyvadla či do vaničky z důvodu možného vypadnutí hadice. V tomto případě se doporučuje pevné napojení hadice do pračkového sifonu či do sifonu pod umyvadlem nebo dřezem. Další možností vyplavení nemovitosti často bývá pojistný ventil u bojleru, nebo jiného ohřívače vody. Pojišťovací ventil musí být vždy napevno napojen do odpadu z důvodu možného zvýšení tlaku vody a tím i možného ůniku vody.
Lidé pravidelně podceňují revizní prohlídky plynových spotřebičů a kotlů v domácnosti. Někdy můžou stačit třeba jen tři nádechy a už se nemusíte probudit. Oxid uhelnatý je zákeřný plyn, který je lehčí než vzduch, je to bezbarvý plyn, bez chuti a zápachu. Organismus otravuje nenápadně. Velmi rychle se vstřebá v plicích, dostane se do krve, kde se naváže na hemoglobin a vzniklý komplex pak není schopen přenášet kyslík ke tkáním. Kontrola plynového spotřebiče se doporučuje 1x za rok vždy před topnou sezónou. Kontrola spotřebičů se pohybuje v řádech pár set korun cca 800,- až 1500,- .
Nam enim risus, molestie et, porta ac, aliquam ac, risus. Quisque lobortis.
Sed non urna. Donec et ante. Phasellus eu ligula. Vestibulum sit amet purus. Vivamus hendrerit, dolor at aliquet laoreet.
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium
Nam enim risus, molestie et, porta ac, aliquam ac, risus. Quisque lobortis.